Basketbal


Každý rok se koná turnaj středních škol v basketbale. Na konci roku 2018 se skupina žáků z gymnázia Šlapanice tohoto turnaje zůčastnila. Na soutěž přijelo celkem šest týmů povětšinou z Brna, ale i z okolí. Lepší výsledek než naše mužstvo předvedly pouze týmy z gymnázia Matyáše Lercha a z Vyškova.

Účastnit se mohli studenti z vyšších ročníků (tzn. Kvarta a výše). V našem mužstvu byli převážně žáci ze septimy a oktávy. Na turnaji si ale zahráli i studenti z kvinty a ze sexty. Oproti ostatním družstvům byli v našem žáci, kteří o basketbalu skoro nic nevěděli. Například za tým z GML hráli studenti, kteří hrají basketbal za brněnský klub BŠM. Ze  začátku šlapanický tým porazil své oponenty jednoznačně. I když naše mužstvo na tom bylo výkonnostně hůř než hráči z GML, zápas byl značně vyrovnaný. I přes velkou konkurenci se naše škola pod vedením pana profesora Dvořáka umístila na třetím místě v kraji.

I děvčata z našeho gymnázia se tenhle rok zúčastnila středoškolských her v Tišnově. I přesto, že spolu měla pouze jeden společný trénink vedený panem profesorem Urbanem, se jim podařilo umístit na krásném třetím místě.