ATLETIKA

Přesněji lehká atletika je na naší škole velice rozšířená. Tohoto sportu se účastní chlapci i dívky od primy po oktávu. Naše škola se účastní velkého počtu závodů v různých disciplínách. Nejoblíbenější je sprint, štafeta, dálkové běhy, ale také skok do dálky a do výšky. Atletika jako taková není samostatný volitelný předmět, ale je každý rok zastoupena v hodině tělesné výchovy, které se účastní všichni studenti od primy po oktávu. Atletice je věnována část roku, ve které to dovoluje vhodné počasí (zejména v létě). V hodinách studenti zkouší většinu disciplín lehké atletiky jako je běh, sprint, skok vysoký, skok do dálky, vrh koulí, přespolní běh atd. Přesné vzdálenosti tratí jsou určeny podle věku a pohlaví studenta.

Nejlepší studenti jsou pak vybráni a mohou se účastnit různých meziškolních soutěží. Příkladem těchto soutěží je například Želešická růže a Středoškolský Atletický pohár.

Mezi naše nějvětší úspěchy z poslední doby patří: Celkové první místo naší školy v okresním kole Poháru rozhlasu 2019 (kategorie žáci), kde se umístili na prvním místě například Š. Krinke při běhu na 1500 metrů, R. Hriczo ve vrhu koulí (4 kg) nebo štafeta Krinke, Strapáč, Doležal, Hriczo na 4x60 metrů. Dále celkové třetí místo mladších žákyň na okresním kole Poháru rozhlasu 2019, kde se umístili např. A. Unge na prvním místě hodu kriketovým míčkem, Z. Machů na druhém místě běh na 600 metrů atd. Celkové druhé místo na Středoškolském atletickém poháru 23.9.2019, kde se umístili např. P. Polák na prvním místě při běhu na 400 a 60 metrů, V. Toman na prvním místě při běhu na 1500 metrů, V. Březina na druhém místě ve skoku vysokém nebo štafeta Březina, Polák, Šťourač, Hodek obsadila první místo na 4x200 metrů. Mezi naše úspěchy také patří první místo Š. Krinke na Mokerské Laťce 2019 nebo celkové 4. místo v krajském kole Želešické růže kategorie "Dívky V.", kde se umístila např. V. Velísková na třetím místě.