Chlapecký florbal


Chlapecký florbal je na naší škole nejpopulárnějším nepovinným předmětem. Navštěvovat ho může každý chlapec, který studuje na Gymnáziu ve Šlapanicích. Hrát může každý, omezení nejsou žádná, nevadí jestli jste začátečník, nebo už pokročilý hráč. Hrajeme, abychom se pobavili a zlepšili kolektiv mezi spolužáky.

Každoročně se FTG Šlapanice účastní několika turnajů. Těmi nejprestižnějšími turnaji jsou "KB Challenge" a "O pohár hejtmana Jihomoravského kraje". Mezi největší úspěchy patří například třetí místo v kraji v turnaji KB Challenge z ledna 2020. Tým se dělí na dvě věkové kategorie, a to mladší (prima-kvarta) a starší (kvinta-oktáva). V sezóně 2019/2020 se konají tréninky pouze pro mladší (prima-kvarta), a to každé úterý na Orlovně od 15:00 do 17:00.
Dívčí florbal


Dívčí florbal je na naší škole velice populární nepovinný předmět. Mohou ho navštěvovat všechna děvčata z této školy. Omezení není ani věkové ani zkušenostní, zkusit si zahrát tedy mohou přijít i naprostí začátečníci.

Hrajeme hlavně pro zábavu, ale několikrát do roka se účastníme turnajů ve dvou věkových kategoriích, a to mladší (prima-kvarta) a starší (kvinta-oktáva). Mezi naše úspěchy patří například třetí místo v kraji staršího týmu a čtvrté místo, také v kraji, týmu mladšího. Letos se tréninky konají každé pondělí 15:00-16:00 a každý čtvrtek 15:00-16:00 na Orlovně, která se nachází na šlapanickém náměstí, kde je nově zbudovaná a moderně vybavená hala.