ÚvodV pátek, tento rok netradičně až v den svátku sv. Mikuláše - 6. prosince, bavila a strašila naše třída mladší ročníky šlapanického gymnázia.

Nejprve jsme měli jít jen do tří tříd nejmladších studentů, ale nakonec jsme se dozvěděli, že půjdeme i do kvarty. Také proto bylo ráno trochu zmatené. Přesto jsme se stihli připravit, jak jsme byli zvyklí už z minulého roku. Čerti vytáhli řetězy a otravovali s nimi všechny, včetně andělů, kteří měli jako vždy dost problémů s křídly.

Chtěli jsme tento rok Mikuláše udělat trochu zajímavějšího než obvykle. Přišli jsme proto se speciálními testy s otázkami ze septimánské látky. Nečekali jsme samozřejmě, že by někdo doopravdy otázky věděl, měli se tím spíš pobavit – a samozřejmě po odevzdání jejich odpovědi pobavili taky nás. Na začátku jsme tedy rozdali tyto testy a potom už jako obvykle jsme pokračovali odváděním nejzlobivějších studentů a jejich vykupováním pomocí písniček, básniček a nakonec čehokoliv k čemu jsme je zvládli přemluvit my nebo jejich třída.

Aby se na svátek kromě dětí pobavili také profesoři, dali jsme i jim testy – samozřejmě jiné než studentům, na které odpovídali velmi vtipně, a pravděpodobně se jim tedy tento náš nápad líbil.

Také díky ranní změně programu, na kterou jsme nebyli připravení, jsme skončili po čtyřech hodinách strašení naprosto vyčerpaní, ale celkově spokojení.