Kavárny Brno
Gymnázium Šlapanice - sexta 2018/19

Seznam kaváren


Bavard Café a bar
Barbora Kožoušková

I přes to, že tento podnik není zrovna největší, naprosto stačí pro příjemné posezení s přáteli. Jeho interiér je útulný a také zdobený veselými obrazy, barevnými sedačkami, a vlastně všechen nábytek je skvěle sladěný dohromady. Všechny tyto prvky tvoří skvělou atmosféru a když se k tomu přidá příjemná obsluha, je to ideál.

Více

Café Point
Dominika Lešanyčová

Příjemná kavárna na Náměstí Svobody, nachází se téměř vedle brněnského orloje. Když vejdete do podniku, ocitnete se v horním patře, které spíše slouží jako kavárenská část. Ovšem můžete si tu dát i oběd. Avšak pro větší chody slouží spíše spodní patro, kde se nachází rozlehlý, velmi útulně vybavený sklípek.

Více

kafe friedrich
Pavla Nesrovnalová

Nelákají vás velké přeplněné kavárny, ale milujete útulné a rodinné prostředí? Pak vás Kafe Friedrich uchvátí stejně jako mě. Tato minimalistická kavárna se nachází zapadlá mezi domy kousek od centra Brna a chodí sem převážně místní. Ať už jen pro kafe na cestu do práce nebo posedět s přáteli, popřípadě je to i skvělé místo na práci či studování.

Více

Kafec brněnský
Jana Cymprichová

Naše kroky vedou do příjemné třípatrové kavárny, která se nachází jen pár kroků od Masarykovy ulice. Pro ty z vás, kteří se špatně orientují bude možná problém velice šikovně skrytou kavárnu najít. Z ulice Orlí je nutné projít podchodem mezi domy. Prostor kavárny je minimalistický, doplněný pokojovými rostlinami a obrazy, které přidávají na útulnosti.

Více

Café Momenta
Hana Tomanová

Náměstí Zelný trh je jedno z nejznámějších v Brně. Poloha kavárny Momenta tedy také z velké části prospívá její popularitě. Avšak často se stává, že v brzkých odpoledních hodinách se zde na kávičku neposadíte. Místa totiž bývají obsazena studenty, kteří se odtrhli z davů proudících ulicí Masarykova a zašli si v klidu posedět nad kávou nebo dokonce pochutnat na nějaké dobrotě.

Více

Monogram espresso bar
Hana Tomanová

Útulná kavárnička ve středu města. Když píši útulná, myslím tím opravdu maličká, ale s krásným jednoduchým interiérem. Má to své kouzlo, ale taky to často může způsobit její zaplněnost. Je tedy hlavně o náhodě, zda se do kavárny dostanete. Avšak když jste již uvnitř, určitě to stojí za to. Naleznete zde jediného baristu stojícího za svým pultíkem.

Více

Coffee bar Mymika
Jana Cymprichová

Tento podnik se nachází jen pár kroků od Městského divadla Brno a díky opravdu dlouhé otevírací době můžete návštěvu divadla a kavárny spojit krásně dohromady. V interiéru dominuje knihovna, ve které najdete spoustu zajímavých knih. Prostor je malý, útulný a tichý. Ideální pro schůzky menších skupin přátel. Obsluha je mladá, usměvavá a velice vstřícná.

Více

Pellegrini café bar
Dominika Lešanyčová

Tento příjemný podnik nelze minout, jelikož se nachází přímo na Náměstí Svobody, poblíž ulice Zámečnické. Když vstoupíte do této restaurace, která je zároveň i kavárnou, ihned vás zaujme její působivá velikost. Rozkládá se ve dvou patrech, přičemž to horní by mohlo především sloužit ke studijním účelům či k poklidnému čtení knihy. Spodní patro je patrně rušnější, avšak zcela stejně útulné.

Více

Café Placzek
Jana Cymprichová

Tato dvoupatrová kavárna se nachází jen pár kroků od Hlavního nádraží. Patra jsou propojena kruhovým zábradlím a velkým oranžovým lustrem, který dominuje tomuto prostoru. Interiér působí velmi luxusně a formálně. Ideální pro důležité obchodní schůzky.

Více

Podnik café bar
Pavla Nesrovnalová

Podnik, kavárna, bar a nebo všechno dohromady? Tohle místo je prostě tři v jednom. Ráno zajít na brunch, odpoledne po práci na sklenku vína a večer posedět s přáteli nad něčím dobrým. Jakmile vejdete dovnitř ucítíte naprostou pohodu a klid.

Více

SKØG Urban Hub
Pavla Nesrovnalová

SKØG Urban Hub se nachází v centru Brna na Dominikánském náměstí. Od prvního okamžiku, co do kavárny vejdete, na vás dýchne pravá skandinávská atmosféra. Velice jednoduchý interiér s prvky přírody je velmi uklidňující a příjemný. Ne nadarmo jsou Skandinávci známí pro jejich štěstí a optimismus. Tato kavárna zcela určitě splní veškerá hygge nebo lykke očekávání.

Více

Sorry - pečeme jinak
Jana Cymprichová

Hlavního nádraží se pohodlně tramvají číslo 2 dostaneme k útulné kavárně, která se nachází na rohu ulic Václavská a Křídlovická. Ideální místo především pro studenty z Mendlova gymnázia, protože je umístěná jen pár kroků od jejich školy. Při vstupu vás upoutá obrovský lustr, který je celý vyroben z origami. Taktéž na stolech najdete barevné papíry a návod jak si takové origami vůbec vyrobit.

Více

V melounovém cukru
Jana Cymprichová

Tato kavárna s velice netradičním názvem se nachází v samém srdci města Brna. Z venku se zdá nenápadná, ale vevnitř na vás čeká velice útulný interiér. Pro milovníky hudby může být lákavou atrakcí klavír, na který je možné si zahrát.

Více