Členové

Dva hlavní stoličkáři společně s duchovní filozofii čavolu tvoří tzv. čavolský triumvirát:


1. Sella de mensam
Sella de mensam českého svazu čavolistů jest Pangulo Haarosh alias novodobý Samson čavolu. Jeho přezdívka vznikla ve spojitosti s jeho vlasy, které mu podle některých zdrojů dávají sílu.


2. Otec rodu
Otec rodu a také 5x oceněný stoličkář Stol på Stol svými svěřenci zvaný Kat stoličkářů, jelikož nešťastnou náhodou ve své ráži při figuře Syčák rozkmital své nohy tak, až nebohému kolegovi stoličkáři ukopl hlavu.


Tyto tituly jsou přiděleny dvěma nejvýznamnějším představitelům svazu. Podle tradice jsou vykonavatelé těchto funkcí oslovováni vždy mužským jménem, přestože po vynucené reformě regulí svazu, je mohou vykonávat i jiní a ženy. Po dobu setrvání ve funkci, mají oba nejvyšší funkcionáři přísný zákaz jakékoliv účasti na společenských akcích spojených s čavolem a ani v soukromí jej nesmí vykonávat. Oba nejvyšší mají v rámci hierarchie stejné pravomoce. V jejich kompetencích je slovem šířit čavol v oblastech, kde se zatím neuchytil, bez ohledu na rozvinutost daných oblastí a bez ohledu na vlastní bezpečí. Jejich povinností je také udržet myšlenky čavolu neposkvrněné možnými vnějšími vlivy.


Nejvyšší jsou vybíráni vždy nejstarším čavolistou narozeným v měsíci, ve kterém má k volbě dojít. K volbám dochází v lednu, vždy dvakrát za jeden přestupný rok. Během jednoho roku nemůže být jeden čavolista zvolen dvakrát.


Kronikář
Tuto funkci zastává čavolista, který magii písma ovládl ve svých 8 letech. Do kroniky píše záležitosti, které považuje za podstatné on, či všichni z čavolského triumvirátu. Mezi tyto věci spadá např. konání Čavolských her, tabulka nejlepších čavolistů, země uvržené čavolem do klatby a oslavy tvoření svazků mezi jednotlivými muži.


Finančník
Nejvíce uznávaná pozice mezi všemi. Jelikož český svaz čavolistů nevykazuje žádné zisky a ztráty, tak prozatím nemá žádné uplatnění.


Rada
Jedná se o klub čavolistů nad 58 let. Má kolem 20-354 členů (počet se odvíjí od oblíbenosti čavolu mezi bezvěrci) Nemají žádnou moc, protože jsou plně oddaní čavolskému triumvirátu. Každé zasedání je konáno každý lichý týden ve středu, pokud je to možné. Když by někdo z rady nemohl, zasedání se odkládá a poté se pravidelně koná každý pátek sudého týdnu. Kdyby opět někdo z rady neměl čas, vše se vrací zpět na každý lichý týden ve středu.


Sekretariát
Nejméně uznávaný post svazu. Každý člen doposud zmíněný má možnost mít po boku jednoho muže ze sekretariátu. Ženy či jiné pohlaví nesmí vykonávat tuto pozici. Každý člen mu může dávat práci dle své nálady, včetně jeho vlastní práce ve svazu. Jejich počet je vždy o 4 muže méně, než celkový počet ostatních členů svazu.


Masér
Jeho úloha svazu je klíčová hlavně pro reprezentanty, kteří jeho služeb mohou využívat jak si jejich těla žádají, nemají nastavené žádné limity.


Reprezentanti
Reprezentovat může pouze rodina někoho z čavolského triumvirátu. Pokud nikdo takový neexistuje pak se reprezentanty stávají jejich nejbližší přátelé. Mezi jejich úlohy patří kromě reprezentace i šíření čavolu co nejvíce je to možné. Kdyby se někdy kvůli tomuto šíření dostali do nebezpečí nebo rozpaků jsou nuceni položit svůj život, pokud si to situace žádá.


Podřadní členové
Spadají sem všichni ostatní, kteří si uvědomují existenci čavolu. Mezi jejich povinnostmi je ovládat umění alespoň základních cviků a zamýšlet se nad sebou každý druhý lichý měsíc. Mají přísný zákaz přijmout jakékoliv náboženství, pochybovat o Kodexu, trávit svůj volný čas s bezvěrci (trestem je uříznutí části těla, která se dotkla nebo byla použitá ke komunikaci s bezvěrcem) a šířit čavolské myšlenky (pokud je o to nepožádá, kterýkoliv z členů triumvirátu, včetně ducha).