Zábava ve Švédsku

Při našem výletu do Švédska jsme si užili spoustu zábavy. Na naší zastávce v Kodani jsme si vyzkoušeli prohlídku města na lodích, která byla fascinující. Výhled z lodí při plavbě kanály byl nádherný a hlavně také nenáročný, což se nám všem zajisté líbilo. Dále jsme se zastavili na prohlídku muzea pivovaru Carlsberg, ve kterém jsme dostali lístečky na ochutnávku místních nápojů. Bohužel jsme ale byli na školním výletě a nebylo nám osmnáct let, tudíž jsme vzali za vděk pouze limonádou.

Poté se naše cesty vydaly do Švédska, do našeho ubytování, kde se nám o zábavu staral náš průvodce Pan Šmíd, kterého jsme poznali, jakmile jsme přijeli.

Holky měly o zábavu postaráno zvláště třetí den, protože jsme byli na prohlídce ve výrobně sladkých mentolových špalků, kde holky předstíraly, že poslouchají, jak se špalky vyrábějí, ale ve skutečnosti při tom tajně sledovaly vysokého modrookého blonďáka, který byl pověřen vedením prohlídky. Ještě ten den jsme navštívili kostel na ostrově Visingsö, který nás velmi zaujal. Také jsme projížděli okolo haly týmu HV 71, který sídlí v Jönkopingu, a šli jsme zjistit, zda je otevřeno. Naštěstí otevřeno bylo, a tak jsme si prošli krásnou halu.

Další den nás čekal celodenní výlet do hlavního města Švédska - Stockholmu. Nejzajímavější byly oslavy maturantů, kteří projížděli na korbách náklaďáků městem, přitom hrála hlasitá hudba a byly rozlévány litry piva.

Dalším velkým zážitkem bylo střídání stráží, které bylo mnohem propracovanější než v Praze. Hodně nás potěšilo, že při střídání hrála vojenská kapela skladbu našeho známého skladatele Bedřicha Smetany. Po této výstavě jsme vyrazili do  Vasova muzea, kde se nachází velkolepá paráda, kterou je vlajková loď z 16. století.

Další den, tedy pátý den, jsme nikam nejeli a zůstali jsme u penzionu. Následovaly aktivity, které měly za účel vylepšit naši spolupráci. Hrál se volejbal a přehazovaná a jezdilo se na kánoích. Další aktivitou byla kola, která jsou pro Švédy velmi běžná.

Poslední dva dny byly víceméně technické, jelikož jsme navštívili muzea Volva, Husqvarny a interaktivní muzeum Universeum, kde například tři studenti z mladší třídy udělali rekord v počtu chycených balónů vystřelených na branku za jednu minutu, i když trochu podváděli. Každopádně to byl velký úspěch. Dále jsme navštívili Muzeum zápalek, kde jsme si vyzkoušeli výrobu amatérské krabičky zápalek.

Nejvíce zábavy jsme si ale užili v zábavním parku Liseberg. Většina z nás se projela na nejstarší dřevěné horské dráze a prošla si strašidelný hotel, který byl bezpochyby nejlepší dům hrůzy, jaký kdy kdo z nás viděl. Poté jsme se rozdělili na skupinky, z nichž některé šly na další atrakce, další se jen procházely a pozorovaly ostatní, a některé šly na kolo štěstí, kde vyhrály mnoho sladkostí.

Další den na zpáteční cestě jsme v  Malmö navštívili muzeum Malmöhus, poté jsme přejeli po mostě do Kodaně a těšili se domů.

Tento výlet byl naprosto skvělý a užili jsme si spoustu zábavy.