o projektu profily program rozhovory galerie názory odkazy a kontakty

Profily zahraničních studentů

Jessica

Jméno: Jessica Favazzo
Země: Austrálie
Věk: 20
Zájmy: Nakupování, vaření (zkoušení nových jídel), četba, dobrovolnické práce, chození na pláž, dopisování si
Co ji láká na České republice: Poznat kulturu a životní styl, sdílet svoji přátelskou kulturu s ostatními, pracovat s lidmi z celého světa
Zajímavosti: Celý život chtěla zažít „skutečnou zimu“ se sněhem, který nikdy neviděla.
Q: Jaké zajímavé vynálezy pocházejí z tvé země?
-Černá skříňka, plastové brýlové čočky, ultrazvukový scanner, bionické ucho, sprej na popáleniny.

Joanna

Jméno: Joanna Lin
Země: Taiwan
Věk: 19
Zájmy: Fotografování, cvičení (plavání, běhání…), sledování filmů, četba
Co ji láká na České republice: Chce s námi sdílet svou kulturu, také by ráda poznala tu brněnskou – vyzkoušela místní jídlo, navštívila každé zajímavé a historické místo, naučila se nějaké základy z naší řeči, a spřátelila se s lidmi, které potká.
Zajímavosti: Má ráda dobrodružství, a stejně tak i dobré příběhy
Q: Který každodenní zvyk je pro vaši zemi specifický?
-Univerzitní studenti obvykle zůstávají vzhůru do pozdních hodin. Chodí do klubů (tančit, kvůli hudbě, atp.), nebo jíst spoustu jídla do „night marketů“. Obvykle se bavíme o půlnoci s mnoha přáteli (jen pro studenty univerzit), sledujeme filmy, pijeme pivo, atp.

Leo

Jméno: Leonardo Bozzeti
Země: Brazílie
Věk: 25
Zájmy: Hra na akustickou kytaru, četba, sledování TV show, videohry
Co ho láká na České republice: Rád by se naučil něco o odlišných kulturách a zlepšil své dovednosti v anglickém jazyce. Také říká, že by bylo velmi zajímavé, kdyby se naučil něco málo česky.
Zajímavosti: Nevadí mu žádná jídla, rád vyzkouší vše. Je poněkud tichý a stydlivý, ale jakmile člověka lépe pozná, umí být také velmi vtipný.
Q: Máte v Brazílii nějakou zajímavou legendu nebo mytickou postavu? Řekneš o ní něco bližšího?
-Nejsem příliš dobrý vypravěč, takže tento text je původně z Wikipedie. Je o „Kurupirovi“. Kurupira je mytická bytost s původem v brazilském folkloru. Mísí se v ní mnoho vlastností západoafrických a evropských víl, ale obvykle na ni bylo pohlíženo jako na démona. Jméno pochází z jazyka brazilských domorodců, a znamená „pokrytý puchýři“. Podle legend má zářivě červené/oranžové vlasy, podobá se muži nebo trpaslíkovi, jenže má chodidla obrácená směrem dozadu. Kurupira žije v brazilských lesích a svá obrácená chodidla využívá k tvorbě stop, kterými mate lovce a cestovatele. Kromě toho dokáže vytvářet iluze a vydávat zvuk podobný vysokému pískání, aby své oběti vyděsil nebo dokonce přivedl k šílenství. Často je zobrazován jak jeden na zvířeti zvaném pekari (stejně jako jiná brazilská bytost Caipora). Kurupira loví pytláky a lovce, kteří si z lesa berou více, než potřebují, a také napadá lidi, kteří loví zvířata starající se o mladé. Existuje mnoho různých verzí této legendy, a vzhled i zvyky bytosti se mohou na základě různých brazilských regionů měnit, ale každopádně je Kurupira považován za celostátní folklórovou postavu.

Maggie

Jméno: Zhang Yue
Země: Čína
Věk: 24
Zájmy: Cestování, poznávání nových přátel, zpěv, tanec, sport.
Co ji láká na České republice: Zkušenost s odlišnou kulturou, chce najít přátele v Česku a ve světě, poznat smysl života.
Zajímavosti: Je to entusiastická dívka která ráda zkouší všechno možné, navštívila tedy mnoho míst a také rok pracovala jako čínská dobrovolnice v Thajsku.
Q: Jakou zajímavou věc o tvé zemi lidé většinou nevědí?
-Jíme psy.

Michelle

Jméno: Michelle King
Země: Indonésie
Věk: 18
Zájmy: Cestování, sport, vaření, posílání pohlednic a trávení času s rodinou a přáteli.
Co ji láká na České republice: Je velmi zvědavá na kulturu, architekturu, jazyk, jídlo a vše ostatní. Říká, že je to pro ni skvělá příležitost jak zjistit, jak žijeme a zároveň nám ukázat Indonésii.
Zajímavosti: Jejím snem je procestovat celou její obrovskou zemi a případně svět. Věří, že cestováním se dá získat daleko více, než studováním z učebnic.
Q: Která historická památka ve tvé zemi je podle tebe nejunikátnější?
-Myslím, že máme mnoho skvělých historických památek, ale můj oblíbený je klášter Borobudur, je to největší buddhistický klášter na světě a byl postaven v 9. století. Věříte, že byl postaven za použití vajec! Je tam 504 soch Buddhy, a každá z nich je jiná. Byl objeven v 80. letech 19. století. Je to zároveň nejnavštěvovanější indonéská památka a je na seznamu památek UNESCO. Měli byste ho navštívit, i pokud nejste buddhisté, je velmi krásný!

Ivette

Jméno: Ivette Flores
Země: Mexiko
Věk: 26
Zájmy: Zpěv, tanec, procházky a sledování oblíbených seriálů
Co ji láká na České republice: Poznávání lidí, nové kultury a odlišného životního stylu.
Zajímavosti: Ráda se neustále baví a rozesmívá lidi. Velmi se do Brna těší kvůli novým zkušenostem.
Q: Který zajímavý umělec (malíř, spisovatel…) pochází z tvé země? Mohla bys říci něco o nějakém z jeho děl?
-Roberto Gómez Bolanos (Chespirito). Byl to tvůrce nejrůznějších televizních programů, velmi slavný v Americe. Vyrůstala jsem na jeho dětských televizních programech, je velmi talentovaný.

© 2015 | Kolektiv autorů