Úvod

Vítejte na stránkách týkajících se projektu EDISON 2015! Tyto stránky byly vytvořeny studenty septimy v rámci projektu do informatiky. Naleznete zde podrobnější informace o projektu EDISON i o organizaci AIESEC, která projekt pořádá, dále rozhovory s praktikanty, profily jednotlivých praktikantů a reportáže, dojmy studentů Gymnázia Šlapanice a samozřejmě také fotogalerii a video reportáž.

O projektu

Group photo

AIESEC

AIESEC je mezinárodní nezisková platforma, která je řízená studenty a funguje již od roku 1948. Pomáhá mladým lidem rozvíjet jejich potenciál, zprostředkovává praxi formou zahraničních stáží a zároveň je otevřená novým kolegům a členům. Tato platforma ulehčuje mladým lidem seznámit se se světem na globální úrovni.

EDISON

Je projektem platformy AIESEC. Až osm zahraničních studentů (vybraných na základě výběrového řízení) přijede do České Republiky a tráví vždy jeden týden v různých školách (mateřských, základních i středních). Zahraniční studenti, praktikanti, studují vysokou školu a v rámci tohoto projektu seznamují děti, žáky či studenty s kulturou jejich země, s jejich tradicemi a vedou diskuzi, kde jsou otevření dotazům. Zároveň si studenti procvičí komunikaci v cizím jazyku (nejčastěji angličtina). Praktikanti jsou ubytovaní v rodinách studentů dané školy.

 

Tvůrci webu

Manažer: Kristýna Bónová
Design a tvorba webu: Markéta Naušová, Tomáš Forman, Lenka Francová
Text: Sabina Stloukalová, Linda Kameníková, Barbora Žitná
Fotky: Denisa Buchtová, Ondřej Bláha, Erik Kalla
Prezentace: Jan Adamec, Jakub Ondrůšek
Film: Jakub Netík, Aleš Ondráček
Překlad: Nikola Vlčková, Kristýna Bónová, Lenka Francová (korektura)